Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona rekrutacja na wyjazdy pracowników w ramach programu Erasmus+ KA 131-HED - Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego oraz programu Erasmus+ K171-HED - Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego z państwami trzecimi i niestowarzyszonymi.
Rekrutacja pracowników trwa od 15.01. do 20.02.2025 r.
W ramach projektu Erasmus+ KA 131 2024 wyjazdy pracowników realizowane będą od dnia 10 marca 2025 do dnia 28 lutego 2026 r.
Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w zasadach tegorocznej rekrutacji w stosunku do zeszłorocznego Zarządzenia Rektora nr 5/2024.
Prosimy o zapoznanie się z aktualnym Zarządzeniem Rektora nr 1/2025 z dnia 14.01.2025 roku w sprawie zasad organizacji i realizacji wymiany akademickiej w ramach programu Erasmus+ KA 131-HED - Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego oraz programu Erasmus+ K171-HED - Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego z państwami trzecimi i niestowarzyszonymi
Informacje na temat warunków rekrutacji pracowników znajdują się na stronie uczelni w zakładce Erasmus+:
https://www.uws.edu.pl/studenci/program-erasmus/wyjazdy-nauczycieli-akademickich
* Rekrutacja studentów rozpocznie się dnia 1 marca 2025 r. i będzie trwać do końca marca 2025.
Studentów także obowiązuje ww. zarządzenie.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowej z sesją studencką „Wyzwania współczesnej opieki medycznej sprawowanej nad człowiekiem chorym”, organizowanej przez Instytut Nauk o Zdrowiu, pod patronatem honorowym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego.
Konferencja odbędzie dnia 24 stycznia 2025 r. w formie zdalnej.
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2025 r.
Studentki pielęgniarstwa - wolontariuszki ze Studenckiego Koła Naukowego Pielęgniarstwa wzięły udział we wspólnym ubieraniu choinki wraz z pacjentami, pracownikami, dyrekcją Siedleckiego Centrum Onkologii oraz przedstawicielami Nadleśnictwa Siedlce. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wzruszającym wydarzeniu.
9 grudnia 2024 r. Instytut Nauk o Zdrowiu we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Pielęgniarstwa zorganizował wykład otwarty pt. "Od śmierci do życia - czyli o transplantacji narządów”. Lek. Magdalena Derejska - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, specjalista transplantologii klinicznej, przybliżyła historię transplantologii w Polsce i na świecie, metody przeszczepiania narządów, a także poruszyła prawne aspekty oraz etyczne dylematy z tym związane. W trakcie prelekcji poznaliśmy procedury transplantacyjne oraz statystyki przeszczepiania narządów w Polsce. Transplantologia to dziedzina medycyny, która ratuje życie, ale często wiąże się z trudnymi decyzjami i moralnymi dylematami.