Jak co roku Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny zaprosił młodzież, rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty, by mogli zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną siedleckiej Uczelni, spotykając się z przedstawicielami wszystkich wydziałów i kierunków. Impreza odbyła się 15 grudnia 2017 r. w budynku Wydziału Humanistycznego przy ulicy Żytniej 39. W spotkaniu uczestniczyli także studenci kierunku Turystyka i rekreacja wraz z pracownikami Zakładu Turystyki i Rekreacji.

Od godz. 10:00 do godz. 14:00 na wspólnym stoisku Instytutu Nauk o Zdrowiu studenci 3 roku prezentowali swoje umiejętności animacyjne, które stanowią część zajęć na kierunku Turystyka i rekreacja. Z różnokolorowych baloników powstały pieski, kotki i kwiatki, a nawet wiewiórka. Część czasu nasza dość liczna grupa spędziła na wykładzie akademickim, słuchając dr Jana Borkowskiego. Były Ambasador Polski w  Holandii, prowadzący w tym roku akademickim zajęcia na kierunku Turystyka i rekreacja, mówił barwnie o niezwykłych losach Polaków na świecie. Wspólnie spędzony czas z pożytkiem dla uczelni, bo z myślą o przyszłych studentach, na pewno przyniesie wspaniałe rezultaty w niedalekiej przyszłości.